Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lista firm z Rudy Śląskiej, które rozwijają się NAJLEPIEJ i zarobiły sporo! Jest tu Antra, CTC, SZPAKMED... To rudzkie Diamenty Forbesa

Mikołaj Kowlaski
Lista firm z Rudy Śląskiej, które rozwijają się NAJLEPIEJ. Redakcja „Forbes” już po raz szesnasty publikuje zestawienie diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Tegoroczna, rekordowo długa Diamentowa lista firm przekroczyła 29 tys. przedsiębiorstw! Oto najlepiej radzące sobie firmy z Rudy Śląskiej. Kto znalazł się na podium? Zobacz ZDJĘCIA i poznaj wyniki.

Te firmy z Rudy Śląskiej rozwijają się GENIALNIE i zarobiły sporo - lista TOP 20!

Sprawdź LISTĘ 20. dynamicznie rozwijających się firm z Rudy Śląskiej - kliknij TUTAJ, by poznać najbogatsze firmy.

Województwo śląskie z 1329 diamentowymi firmami zajmuje drugie miejsce wśród województw w całej Polce! W regionie jest zarejestrowanych 10,5 proc. krajowych firm. 167 przedsiębiorstw to duże spółki z przychodami powyżej 250 mln zł.

Do największych aglomeracji należą Katowice – ponad 250 diamentowych firm ma tu swoją siedzibę! A największymi Diamentami w regionie są huta stali CMC Poland z Zawiercia oraz Arcelormittal Distribution Solutions Poland – dostawca inteligentnych rozwiązań stalowych.

Zobacz, które firmy z Rudy Śląskiej są w czołówce tego rankingu:

Wyniki tegorocznego rankingu opierają się na wskaźnikach za 2018-2022 roku, czyli uwzględniają czas po pandemicznego odbicia w gospodarce, ale także efekt wybuchu wojny na Ukrainie

Metodologia rankingu

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Jak podaje miesięcznik Forbes, pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł, firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd) według wzoru: ŚW = (Wm + 2Wd) / 3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to z kolei średnia zysków z lat 2021–2017. Wycena wartości nie uwzględnia wartości marek handlowych i dotyczy końca 2021 roku.

/za forbes.pl

Lista firm z Rudy Śląskiej, które rozwijają się NAJLEPIEJ i ...

Więcej o metodologii rankingu możesz przeczytać na stronie Organizatora >>TUTAJ

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto