Grunwald zakończył już sezon. W następnym czwarta liga

Zbigniew Anioł
arch.
Kolejny piłkarski weekend za nami. Dla kilku naszych klubów był to ostatni mecz w tym sezonie. W trzeciej lidze rozgrywki zakończył Grunwald Ruda Śląska. „Zieloni” w 30. kolejce przegrali na wyjeździe z LKS-em Czaniec 3:4. Oba zespoły były skuteczne przede wszystkim przed przerwą, kiedy to gospodarze prowadzili 3:2.

Gole dla Grunwaldu przed przerwą strzelili Robert Chwastek z karnego i jeden z graczy LKS-u, który trafił do własnej siatki. W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a gola kontaktowego i jak się okazało potem ostatniego w tym spotkaniu strzelił dla Grunwaldu Rafał Stanisławski.

Rudzianie sezon zakończyli na przedostatniej, 15, pozycji. To oznacza spadek do czwartej ligi. W przyszłym sezonie ponownie zostaną rozegrane derby Rudy Śląska. Slavia w czwartej lidze ma co prawda do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, ale rudzianie raczej mogą być spokojni o zachowanie miejsca w czwartej lidze.

W miniony weekend Slavia pokonała na wyjeździe Zielonych Żarki 2:0 po bramkach Dawida Maciaszczyka i Kamil Moritza. Od 74. minuty goście grali w dziesiątkę, ale 10 minut później siły się wyrównały. Szybko dwie żółte kartki otrzymał zawodnik Pogoni Bartosz Lach.

W tabeli Slavia zajmuje siódme miejsce, jutro o godz. 17 rudzianie zagrają u siebie z rezerwami GKS-u Katowice.
W Klasie okręgowej rozegran0 przedostatnią, 29. kolejkę. Nie był to udany weekend dla klubów z naszego miasta. Urania przegrała u siebie z Naprzodem 32 Syrynia 0:2. Wawel natomiast uległ w delegacji KS 27 Gołkowice 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Adrian Foryś. Rudzianie prowadzili do przerwy, ale w drugiej połowie dominowali gospodarze. Jastrząb z kolei przegrał na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 0:6. Przegrana oznacza, że rudzianie ponownie wylądowali na ostatnim miejscu. W tabeli: 5. Urania, 12. Wawel, 16. Jastrząb.

W ten weekend ostatnia kolejka. Urania zagra na wyjeździe z Rymerem Rybnik. W Rudzie Śląskiej zagrają: Wawel z Górnikiem Pszów i Jastrząb Bielszowice z Gwiazdą Skrzyszów.

W Klasie A Urania II przegrała u siebie z Kolejarzem 24 Katowice 1:4. Honorowe trafienie zaliczył Michał Szaton. Pogoń natomiast pokonała na wyjeździe Hetmana Katowice aż 8:1. Gole dla rudzian strzelali: Łukasz Lein, Michał Zięcik (cztery), Łukasz Bereta, Łukasz Milenicki oraz Ariel Kokot.

W tabeli Pogoń zajmuje drugie miejsce, a rezerwy Uranii są na ósmej pozycji. W ten weekend zakończenie sezonu. Urania II zagra na wyjeździe, a Pogoń zmierzy się u siebie ze Strażakiem Mikołów.