Gwiazda Ruda Śląska: Beniaminek z Rudy Śląskiej wygrał mecz z wicemistrzem Polski

Michał Nowak
Podopieczni Tomasza Klimasa nie zaczęli najlepiej rozgrywek w ekstraklasie futsalu, przegrywając dwa mecze inauguracyjne. W niedzielę trafił się kolejny, bardzo trudny rywal - aktualny wicemistrz kraju Pogoń Szczecin. Tym razem Gwiazda była zwycięska!

Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń Szczecin 4:3

Wynik spotkania otworzyła drużyna gości i to Pogoń wyszła na prowadzenie. Wyrównanie nastąpiło jednak szybko, bo już cztery minuty później Jacek Hewlik pokonał bramkarza i doprowadził do wyrównania.

Po przerwie publiczność zobaczyła wysyp bramek - najpierw Sławomir Pękala po rzucie wolnym zagwarantował rudzianom prowadzenie, a potem wynik podwyższył Bartosz Siadul. Przy stanie 3:1 drużyna gości wbiła bramkę z rzutu karnego, ale chwilę później Gwiazda podwyższyła wynik dzięki trafieniu Szachnitowskiego. Na koniec meczu Pogoń trafiła jeszcze raz do bramki, ale nie zdołała już wyrównać. Gospodarze wygrali 4:3!

To było pierwsze zwycięstwo beniaminka z Rudy Śląskiej w ekstraklasie. Kolejny mecz Gwiazda rozegra 10 października na wyjeździe z zespołem AZS UG Gdańsk.