Przegląd tygodnia w Rudzie Śląskiej, najważniejsze wydarzenia od 28.03 do 3.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rudy Śląskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rudy Śląskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rudy Śląskiej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sprawdź KARTKI WIELKANOCNE 2021. Do pobrania i wysłania ZA DARMO w Wielkanoc! Idealne na Facebooka, Messengera, WhatsAppa, SMSa...”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Ruda Śląska od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sprawdź KARTKI WIELKANOCNE 2021. Do pobrania i wysłania ZA DARMO w Wielkanoc! Idealne na Facebooka, Messengera, WhatsAppa, SMSa...

Zobacz KARTKI WIELKANOCNE 2021. Można je pobrać i wysłać znajomym ZA DARMO! Czy wysłaliście już swoim bliskim kartki wielkanocne? Niestety, przed nami drugie już tak nietypowe święta! Powtarza się scenariusz z ubiegłego roku, gdzie bezpieczniej było nie spędzać świąt w gronie najbliższych. Zazwyczaj KARTKI WIELKANOCE wysyłaliśmy również pocztą, w tym roku... to chyba nie najlepszy pomysł. Wszak należy ograniczyć wychodzenie z domu do minimum. Warto więc złożyć swoim bliskim najszczersze życzenia wysyłając im kartę wielkanocną przez internet! Przygotowaliśmy dla Was cały zestaw kartek na Wielkanoc, do pobrania za darmo. Wyślij je przez Facebooka, WhatAppa, czy Messengera! Sprawdź kartki na Wielkanoc 2021. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ" i pobierz.

📢 Pokolorowaliśmy stare zdjęcia Rudy Śląskiej! Jak wyglądało nasze miasto przed wojną? Zobaczcie wyjątkowe fotografie

Zobaczcie pokolorowane archiwalne zdjęcia Rudy Śląskiej - to kawał historii! Zdecydowaliśmy się pokolorować znane już czarno-białe zdjęcia Rudy Śląskiej, pochodzące z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zobacz efekty, przechodząc do kolejnych zdjęć. Wydają się całkiem ciekawe. To nieco inna podróż w przeszłość niż dotychczas, bowiem obrazki sprzed wojny nabrały teraz nowego wymiaru. Kliknij w galerię i zobacz je.

📢 MEMY na Wielkanoc 2021. Spójrzmy na Święta Wielkanocne z przymrużeniem oka. Oto najlepsze śmieszne obrazki

Wielkanoc 2021, podobnie jak poprzednia, naznaczona jest koronawirusem. I choć wywraca to wiele planów do góry nogami, to czasem warto niektóre rzeczy obśmiać! Widzieliście już tegoroczne memy wielkanocne? Zebraliśmy dla Was najśmieszniejsze obrazki i zdjęcia na Wielkanoc.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Ruda Śląska: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rudzie Śląskiej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Śląskiem. W których miastach sytuacja jest najtrudniejsza? Wygląda to bardzo poważnie!

Mieszkańcy woj. śląskiego przed ostatnia konferencją premiera Morawieckiego wstrzymali oddech - czy będzie zakaz przemieszczania się i godzina policyjna w regionie w czasie świąt WIELKANOCNYCH? Obostrzenia, które rząd wprowadził podczas ubiegłorocznych świąt - kiedy zachorowań było znacznie mniej niż dziś - tym razem nie zostały wprowadzone. A jak dokładnie wygląda sytuacja w woj. śląskim? Gdzie liczba zachorwań jest dramatycznie wysoka - o tym mówi nam. m.in. wskaźnik zakażeń. Sprawdź, kliknij w "zobacz galerię"

📢 Koronawirus: Kolejny raz najwięcej zakażeń w Śląskiem. Mamy 4506 nowych przypadków. Ile w Twoim mieście?

Koronawirus w woj. śląskim. W Wielką Sobotę, 3 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minionej doby w Polsce potwierdzono 28 073 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków potwierdzono ponownie w Śląskiem. To aż 4 506 przypadków. Minionej doby łącznie zmarło 571 osób. Wejdź w galerię i zobacz, ile nowych przypadków wykryto w Twoim mieście lub powiecie.

📢 Spis powszechny 2021 online. Jak się spisać przez internet (aplikacja)? Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

1 kwietnia 2021 rozpoczął się, przeprowadzany raz na 10 lat, spis powszechny. Dzięki niemu dowiemy się, m.in. ilu Polaków faktycznie mieszka w naszym kraju. Podczas spisu będziemy musieli odpowiedzieć na serię pytań. Jeśli ktoś nie chce czekać na kontakt rachmistrza, sam może zarejestrować się w systemie i wypełnić formularz przez internet.

📢 Sklepy otwarte w Wielką Sobotę. Sprawdź godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Kauflanda, Carrefoura

Planujecie dokupić jeszcze coś przed Wielkanocą? Wybieracie się do Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu czy Carrefoura? To ostatni dzwonek! W Wielkanoc i Lany Poniedziałek wiele sklepów będzie już nieczynnych. Kto jeszcze nie kupił baranka, wędlin czy wielkanocnych jajek, może to jeszcze zrobić dzisiaj, ale sklepy czynne są w skróconych godzinach. Sprawdzamy godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu i Carrefoura w Wielką Sobotę.

📢 Auto od komornika? Te kosztują od 1125 zł! Sprawdź najciekawsze oferty z licytacji komorniczych - KWIECIEŃ 2021

Auto od komornika. Szukacie taniego samochodu po okazyjnej cenie? Warto sprawdzić oferty od komornika. To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu na bardzo dobrych warunkach! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 1125 złotych! W jednym miejscu zebraliśmy te najciekawsze z całej Polski. Oto licytacje, które odbywają się w kwietniu 2021. Kliknij w galerię i sprawdź te oferty.

📢 Roślinne leki przeciwwirusowe – te zioła zwalczają SARS-CoV-2! Niektóre spożywamy na co dzień! Sprawdź, co wspomaga ochronę przed COVID-19

W walce z COVID-19 pomocne są produkty roślinne o działaniu przeciwwirusowym. Tych o wysokiej skuteczności jest coraz więcej, i często są to produkty konsumowane nawet na co dzień. Sprawdź, które zioła i przyprawy hamują aktywność nowego koronawirusa, uniemożliwiając rozwój i postęp zakażenia!

📢 COVID-19. Wciąż dużo zakażeń w Polsce! W Śląskiem 4713 nowych przypadków! Ile w Twoim mieście?

Mamy 30 546 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 4 713 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 2 kwietnia 2021 roku.Jak wygląda sytuacja w powiatach woj. śląskiego? Zobaczcie w galerii.

📢 Wzrasta umieralność na Covid-19 w woj. śląskim! Statystyki są coraz gorsze. Sprawdź, ile osób zmarło w twoim mieście?

COVID-19. Rośnie liczba nowych zakażeń w woj. śląskim, a wraz z nią niestety liczba zgonów. W środę 31 marca nowych zakażeń było w Śląskiem aż 6 092 - to niestety rekord! Również liczna zgonów była dziś rekorodowo wysoka - zmarło aż 95 osób!

📢 Wielkanoc w czasie pandemii. Jakie zasady obowiązują w kościołach w Śląskiem? Sprawdź, jakie zmiany czekają wiernych

Wielkanoc w czasie pandemii. Z okazji Swiąt Wielkiej Nocy wierni przyzwyczajeni są do określonej liturgii i obrządku związanego ze Zmartwychwstaniem Pańskim. W tym roku obostrzenia podczas trzeciej fali pandemii nadal są poważne, choć nie takie, jak rok temu, kiedy w mszy świętej mogło uczestniczyć zaledwie pięć osób. Sprawdziliśmy dla Was, jakie zasady będą obowiązywać w diecezjach i archidiecezjach województwa śląskiego. Kliknij w galerię i spradź.

📢 COVID-19. Rekord nowych zakażeń w Polsce! W Śląskiem wciąż dramatycznie dużo! A jak sytuacja w twoim mieście? Sprawdź!

Aż 35 251 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5 997 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 1 kwietnia 2021 roku. I jest to niestety rekordowa ilość. Aż tak olbrzymiej ilości nowych zakażeń w Polsce w ciągu jedno dnia, jeszcze nie było w tym roku!

📢 40-latkowie od dziś mogą zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19

KORONAWIRUS. W nocy ze środy na czwartek, 1 kwietnia, niespodziewanie rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych do 1982 roku. Media społecznościowe zalała fala postów, w których Internauci chwalą się skierowaniami. Minister Michał Dworczyk, koordynator Narodowego Programu Szczepień, na antenie radia RMF.FM potwierdził oficjalnie doniesienia. Jak wyjaśnił, rejestracja osób po sześćdziesiątce zwolniła i zostały wystawione skierowania dla osób w wieku 40-60 lat.

📢 Śląskie: Oni nie płacą alimentów! Teraz szuka ich policja. Zobacz LISTY GOŃCZE. Rozpoznajesz któregoś z nich?

POLICJA. Kilkuset mieszkańców woj. śląskiego jest poszukiwanych przez policję za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Prezentujemy kilkudziesięciu spośród wszystkich poszukiwanych mężczyzn (stan na 28.03.2021). Informacje o poszukiwanych pochodzą ze strony Komendy Głównej Policji. Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję i pomóż w poszukiwaniach. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Sytuacja w Śląskiem jest krytyczna. Chorzy na COVID lecą helikopterami LPR poza województwo

  • Sytuacja na Śląsku jest krytyczna - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Katowicach. W środę 31 marca w Urzędzie Wojewódzkim zwołano sztab kryzysowy, który opracowywał procedurę relokacji pacjentów z województwa śląskiego z powodu zakażeń koronawirusem. W stan gotowości postawiono załogi LPR z całego południa Polski.

📢 Memy po meczu Anglia - Polska. Krychowiak jak Jezus, ale bez Lewego nie dał rady

Reprezentacja Polski przegrała na Wembley z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. To była pierwsza porażka Biało-Czerwonych pod wodzą Paulo Sousy. Internauci śmiali się z rozwianych włosów Grzegorza Krychowiaka i oczywiście zauważyli brak w naszej kadrze kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Zobaczcie memy po meczu Anglia - Polska.

📢 Do kościoła nie wejdziesz bez.. krówki! Taki pomysł księdza na Śląsku

Proboszcz parafii św. Herberta z Wodzisławia Śląskiego pokazał świetny pomysł, by wpuścić w dobie pandemii odpowiednią ilość osób. Przed wejściem pojawił się “krówkomat”, czyli pojemnik z popularnymi “mordoklejkami”. Wierny wchodzi, bierze cukierek. Gdy ich zabraknie wiadomo, że w środku już jest wymagany obostrzeniami komplet wiernych.

📢 COVID-19. Rekord nowych zakażeń w Śląskiem - tak źle jeszcze nie było! Dużo zgonów! A jak sytuacja w twoim mieście? Sprawdź!

PANDEMIA. Aż 32 874 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 6 092 w woj. śląskim odnotowano we środę, 31 marca 2021 roku. I jest to niestety rekord w Śląskiem! Wcześniej, najwięcej nowych przypadków zakażeń mieliśmy w regionie 25 marca w regionie - i było to 5 430. Po raz pierwszy, przekroczona została liczba 6 tysięcy!

📢 Zobacz, kto zarabia najlepiej w Polsce. Oto prawdziwe stawki specjalistów, dyrektorów

ZAROBKI. Narzekasz na pensję? Na Śląsku zarobki są wysokie - wynika z raportu firmy Antal na rok 2021. Tak dobrze zarabia się jeszcze tylko w Warszawie i na Dolnym Śląsku. Eksperci zebrali wynagrodzenia z roku pandemii 2020 i 2021. Oto wypłaty i konkretne stanowiska - aż ponad 200 przykładów pensji. Już nie w IT pensje rosną najszybciej, choć to wciąż najbardziej lukratywna branża. Najbardziej skoczyły zarobki prawników. Największy spadek - finanse i księgowość. Sprawdźcie, czy zarabiacie właśnie tyle. Oto raport firmy Antal, która zajmuje się rekrutacją specjalistów i menedżerów oraz doradztwem HR.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie