MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa pierwszego północnego odcinka trasy N-S biegnącej przez Rudę Śląską. Powstaje połączenie z ul. Magazynową - ZDJĘCIA

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Wideo
od 12 lat
Trwa budowa pierwszego północnego odcinka trasy N-S biegnącej przez Rudę Śląską. Nowy fragment drogi będzie liczył 600 metrów, a inwestycja obejmie również budowę ronda turbinowego przy ul. Magazynowej. Na jakim etapie są prace? Zobaczcie zdjęcia.

Zobacz zdjęcia z budowy -kliknij TUTAJ.

Trwa budowa północnego odcinka trasy N-S w Rudzie Śląskiej

Umowa na budowę odcinka, który przedłuży istniejącą część trasy N-S do połączenia z ul. Magazynową, została podpisana 25 lipca 2023. Nowy fragment drogi będzie liczył 600 metrów, a inwestycja obejmie również budowę ronda turbinowego przy ul. Magazynowej oraz przebudowę tej ulicy na odcinku ok. 500 m. Ponadto w ramach inwestycji powstaną dwa zbiorniki retencyjne oraz ścieżki rowerowe, a także nowa instalacja kanalizacyjna.

Zobacz ZDJĘCIA z budowy trasy N-S

- Wchodzimy w XXI wiek. Ten odcinek to również obwodnica Rudy Południowej, a więc ważna sprawa dla mieszkańców i przedsiębiorców – komentuje Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Prace w tej części Rudy Śląskiej rozpoczęły się w połowie października. Na ukończenie inwestycji wykonawca ma 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z zaznaczeniem, że od połowy grudnia do połowy marca nie ma obowiązku prowadzenia prac.

- Ma to być nie tylko łącznik między autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową, ale również kręgosłup komunikacyjny naszego miasta – dodaje Michał Pierończyk.

Na ten moment wykonano ok. 25 proc. zaplanowanych prac.

Trasa N-S będzie dłuższa, niż pierwotnie zakładano

Według pierwotnych planów stale rozbudowywana „eneska” miała być łącznikiem między Drogową Trasą Średnicową, a autostradą A4. Podjęto jednak decyzję, by trasę pociągnąć dalej – docelowo ma biec od granicy z Bytomiem, aż do obrzeży Rudy Śląskiej graniczących z Mikołowem.

Aktualnie droga biegnąca przez Rudę Śląska jest rozbudowywana w dwóch kierunkach. Najnowszy odcinek na południowym krańcu trasy został otwarty 29 września 2023. Nowy fragment połączył ul. Kokota z ul. Bielszowicką.

Trwają również prace przy odcinku, który połączy trasę N-S z autostradą A4. Prezydent Rudy Śląskiej wyjaśnia, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa mogłaby ruszyć w 2025 roku. Ma potrwać ok. 18 miesięcy, co oznacza, że połączenie z autostradą może zostać oddane w 2026 roku. Należy pamiętać, że są to wstępne szacunki i ostateczne terminy mogą być inne.

Trasa N-S w Rudzie Śląskiej - tak postępują prace.

Trwa budowa pierwszego północnego odcinka trasy N-S biegnące...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto