Ruda Śląska: Szczypiorniści Grunwaldu z sukcesami na turnieju w Serbii [ZDJĘCIA]

NAU
SPR Grunwald Ruda Śląska
Ostatnim etapem przygotowań młodych szczypiornistów Grunwaldu do nowego sezonu był turniej w serbskim Smederevie. Trzy młodzieżowe zespoły pojechały do Serbii, aby zmierzyć się w bardzo silnie obsadzonym turnieju z drużynami z całej Europy. I poszło im całkiem nieźle

Rudzcy zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z drużynami z Serbii, Macedonii, Słowenii, Grecji, Rumunii, Ukrainy, Litwy i Francji. Warto dodać, że halembska drużyna była jedyną polską na tym turnieju. Turniej Trofej Cup w Smederevie jest jednym z największych tego typu w Europie. W tym roku wzięło w nim udział 180 drużyn z 18 krajów.
Najstarsza drużyna chłopców występowała w kategorii Boys 2001. Podopieczni Adama Wodarskiego dzielnie spisywali się na parkiecie ulegając w grupie jedynie późniejszym zwycięzcom ze Słowenii oraz gospodarzom, którzy zajęli drugie miejsce. Bardzo cenne okazało się zwycięstwo nad drużyną z Macedonii, z którą jak się później okazało rudzianie znów się spotkali w meczu o 5. miejsce. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Bałkanów i SPR Grunwald Ruda Śląska w tej kategorii ostatecznie zajął szóstą lokatę.
Drużyna trenerki Anny Samol występowała w kategorii Boys 2004, w której to wystartowało aż 21 zespołów. Chłopcy zaliczyli w grupie dwa zwycięstwa i dwie porażki i przyszło im grać o miejsca 9-13. W walce o miejsca najpierw pokonali drużynę z Ukrainy, by w spotkaniu o dziewiątą lokatę ulec takiej marce jak PSG A. Warto dodać, że w spotkaniu grupowym Grunwald pokonał druga drużynę ze stolicy Francji.
Najmłodsi szczypiorniści Grunwaldu występowali w kategorii Boys 2006. Mimo ambitnej postawy chłopaki zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, ale w meczu o miejsce 13 udało im się odnieść zwycięstwo,.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani