Ratownicy z Rudy Śląskiej przyjechali z Gdańska z medalami. Kolejny sprawdzian w listopadzie

materiały prasowe
Urząd Miasta Ruda Śląska
Dziewięć medali zdobyli ratownicy z rudzkiej Sekcji Ratownictwa Sportowego OM WOPR podczas III edycji Grand Prix Polski

4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale zdobyli ratownicy z Sekcji Ratownictwa Sportowego OM WOPR w Rudzie Śląskiej, podczas III edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W klasyfikacji generalnej zawodów rudzcy ratownicy, uplasowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Na najwyższym podium stanęły dwie zawodniczki. Anna Nocoń złoto wywalczyła w trzech dyscyplinach - holowanie manekina na 50 m, holowanie manekina w płetwach na 50 m oraz 50 m ratownik (po przepłynięciu odpowiedniego dystansu ratownik musi zaczepić pasem ratowniczym manekina, następnie wraca holując go do mety).

Natomiast Magdalena Skudlik triumfowała w konkurencji holowania manekina na 25 m. Wywalczyła również jedno srebro.

Pozostałe srebrne medalistki to Magdalena Żydek oraz Agata Wyciślik. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Spodzieja oraz zawodniczki biorące udział w sztafecie kobiet 4 x 50 m z pasem ratowniczym.

Z kolei Maciej Mańka w sztafecie reprezentantów Śląska wraz z kolegami zajął miejsce drugie.

- Sobotnie mistrzostwa miały charakter kontrolny – podkreśla Mateusz Niegot, kierujący sekcją sportową OM WOPR Ruda Śląska. – Wiedzieliśmy, że musimy mieć wysoką formę. Zależy nam na znaczących pozycjach w klasyfikacji generalnej całego cyklu GPP w Ratownictwie Wodnym, a punkty uzyskane kolejno w poszczególnych edycjach mistrzostw zbliżają nas do osiągnięcia tego celu - dodaje.

Zawody w Gdańsku były ostatnim krokiem do sprawdzenia formy przed edycją finałową Grand Prix Polski, która odbędzie się 17 listopada w Poznaniu.

Tam również zostanie podsumowany cykl tegorocznych edycji Grand Prix Polski oraz wyłonieni najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii wiekowych.

Ponadto mistrzostwa w Poznaniu będą kwalifikacją do Kadry Śląska na Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, które będą rozgrywane 8 grudnia w Skierniewicach.