Igloo RC Ruda Śląska trzecie w Ekstralidze rugby 7

Wojciech Kołodziej
Po bardzo dobrym dla rudzkich rugbistów turnieju w Nowym Sączu 5 listopada br. nadszedł czas na ostatni w tej rundzie turniej Ekstraligi Rugby 7 w Rumii.

Po ponad 12 godzinnej podróży na Pomorze przyszło im się zmierzyć ze wszystkimi medalistami ubiegłorocznej edycji Ekstraligi Rugby 7: mistrzem – AWFiSem Gdańsk, srebrnym medalistą - RK Unisław, zdobywcą trzeciego miejsca, gospodarzami – Arką Rumia, oraz coraz groźniejszą ekipą Tura Chojnice.
Już pierwszy mecz z akademikami z Gdańska sprowadził drużynę IGLOO Ruda Śląska na ziemię. Porażka aż 0:42 po fatalnej grze w obronie i bezradnej w ataku pokazał, że ciężko będzie powtórzyć sukces z Nowego Sącza.

Polecamy: Nowe stroje kadry bez godła [ZDJĘCIA]. Piłkarze bez Orzełka, tak powinno być?

Kolejny mecz, z gospodarzami z Arki Rumia, również od początku przebiegał pod dyktando naszych rywali, rudzianie obudzili się dopiero pod koniec spotkania, co pozwoliło jednak zdobyć tylko jedno przyłożenie Greinerta i podwyższenie Magnera, co na gospodarzy (i jak się później okazało z tryumfatorami całego turnieju) nie wystarczyło, i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 7:19.

Trzecie spotkanie było ostatnią szansą na poprawę wrażenia jakie sprawiali rudzianie. Mecz z RK Unisław był chyba najlepszym, najbardziej zaciętym i wyrównanym w ich wykonaniu. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników IGLOO i po przyłożeniu Bryńskiego prowadzili 5:0. Niestety z prostego miejsca 2 pkt. z podwyższenia nie dodał Magner fatalnie pudłując. W drugiej połowie większość czasu rudzcy rugbiści spędzili na połowie przeciwnika, będąc po akcji Mańkowskiego pół metra od pola punktowego rywali. Prosty błąd IGLOO w obronie pozwolił jednak przechylić szalę zwycięstwa rywalom na swoją stronę, którzy po przyłożeniu między słupami i udanym podwyższeniu zwyciężyli w całym spotkaniu 7:5.

Ostanie spotkanie przyszło nam rozegrać z teoretycznie najsłabszą tego dnia drużyną, Turem Chojnice, z którą jednak wszyscy rywale bardzo się męczyli. Tak samo było i w spotkaniu z IGLOO RC Rudą Śląską. Szybko stracone przez rudzian przyłożenie wniosło dużo nerwowości w ich poczynania i długo zanosiło się na dużą niespodziankę, i pierwszą w historii porażkę z Turem. Jednak w końcówce większe doświadczenie, oraz dobra gra zmienników pozwoliło ostatecznie zwyciężyć ekipie ze Śląska 17:5 po dwóch przyłożeniach Bryńskiego, oraz przyłożeniu i podwyższeniu Magnera.

Tryumfatorem całego turnieju została niepokonana tego dnia ekipa gospodarzy Arki Rumia, dla których należą się wielkie brawa nie tylko za dobrą grę, ale i za wspaniałą organizację całej imprezy.

Podsumowując cały turniej, w grze rudzian był bardzo widoczny brak lidera, jakim w Nowym Sączu był Marcin Stencel, który niestety nie mógł być w Rumii obecny. Szkolne błędy oraz dużo słabsza postawa niektórych zawodników pokazuje, że podczas przerwy zimowej czeka cały zespół dużo pracy, a wiosną tak słabe mecze jak dzisiejsze mogą zdecydować o braku IGLOO Rugby Club Ruda Śląska w finałowej czwórce ekstraligi i braku możliwości walki o medale.

Wyniki III Turnieju EKSTRALIGI RUGBY 7 – Rumia 5.11.2011 r.
ARKA Rumia - TUR Chojnice 17:0
IGLOO RC RUDA ŚLĄSKA – AWFiS GDAŃSK 0:42
RK UNISŁAW - ARKA Rumia 0:12
AWFiS GDAŃSK - RK UNISŁAW 5:0
ARKA Rumia – IGLOO RC RUDA ŚLĄSKA 19:7
Punkty zdobyli: Marcin Greinert 5 (1x 5 pkt.), Mateusz Magner 2 pkt. (1x2 pkt.)
TUR Chojnice – AWFiS GDAŃSK 0:31
RK UNISŁAW – IGLOO RC RUDA ŚLĄSKA 7:5
Punkty zdobył: Dominik Bryński 5 pkt. (1 x 5 pkt.)