MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kryształy profilaktyki w Rudzie Śląskiej rozdane! Kto nagrodzony?

Oprac. JO
Urząd Miasta Ruda Śląska
W środę po raz pierwszy wręczono Kryształy profilaktyki w Rudzie Śląskiej. Piękne statuetki powędrowały do rąk osób prywatnych, stowarzyszeń i placówek miejskich, które wyróżniają się zaangażowaniem w działania profilaktyczne i niesienie pomocy w naszm mieście

Z inicjatywy Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Rudzie Śląskiej, Młodzieżowego Domu Kultury, pod patronatem honorowym prezydent miasta wręczono Kryształy profilaktyki w Rudzie Śląskiej.

- Chcemy dziś złożyć hołd za ogrom wysiłków włożonych w profilaktykę i promocję zdrowia - mówiła podczas gali Teresa Golda, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej. - Mam nadzieję, że dla osób uhonorowanych statuetkami jest to dowód naszego uznania dla ich pracy i wysiłków, a dla nas wszystkich nagrodzeni stanowią przykład do naśladowania, z którego możemy czerpać motywację do dalszej pracy na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki.

Do kogo trafiły Kryształy profilaktyki w Rudzie Śląskiej?

Kryształy profilaktyki w Rudzie Śląskiej trafiły do kilku osób. Kto został nagrodzony? Wyróżniono: Hankę Gdynię z Miejskiego Przedszkola nr 30, Sabinę Sladkowską ze Szkoły Podstawowej nr 13, Jerzego Mazurka z Młodzieżowego Domu Kultury, Aleksandrę Poloczek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ks. Sebastiana Mandrysza z parafii św. Michała Archanioła, a także prof. Brunona Zemłę z Centrum Onkologii Instytutu M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

Spośród instytucji Kryształem profilaktyki uhonorowano także Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”, Szkołę Podstawową nr 4, NZOZ Przychodnię „Genom”, Stowarzyszenie Rudzin Abstynenckich „Zdrowe życie”, Stowarzyszenie Caritas Ośrodek św. Elżbiety i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP Klub im. Henryka Dunanta przy Rudziej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Autorem pomysłu stworzenia takiej nagrody był Jerzy Mazurek, zastępca dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej - mówiła Danuta Balcer z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej. - Chcemy w ten sposób podziękować osobom, które udzielają się na polu profilaktyki i promocji zdrowia w naszym mieście. A trzeba podkreślić, że w Rudzie Śląskiej wiele się dzieje w tej dziedzinie, więc kapituła miała w kim wybierać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto