Ruda Śląska: Ruszył drugi etap budowy Traktu Rudzkiego. Prace mają potrwać do października

Redakcja
Ruszył kolejny etap budowy Traktu Rudzkiego. Prace mają potrwać do października 
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruszył kolejny etap budowy Traktu Rudzkiego. Prace mają potrwać do października Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Ruda Śląska
Udostępnij:
Ruszył drugi etap budowy Traktu Rudzkiego. Do końca października w Rudzie Śląskiej - Wirku zrewitalizowane zostaną dwie duże zielone przestrzenie, w których powstaną ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne oraz dużo zieleni, która ma umilić mieszkańcom miasta spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, gdy zakończy się okres pandemii koronawirusa.

Ruszył kolejny etap budowy Traktu Rudzkiego

Tereny, które w najbliższych miesiącach przejdą rewitalizację, która ma zakończyć się w październiku 2020 roku to obszar pomiędzy ul. Nowary i ul. Katowicką oraz skwer przy ul. Tuwima.

- W ramach prac planujemy nasadzić ponad 140 tys. różnego rodzaju roślin. Tym sposobem zostaną uporządkowane kolejne tereny zielone, a przy okazji powstaną nowe miejsca do spędzania wolnego czasu w plenerze – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Pierwszą z przestrzeni, która zostanie zrewitalizowana będzie skwer znajdujący się po obu stronach ul. Tuwima o powierzchni 2,6 ha. W jego zachodniej części powstanie plac do aktywnego wypoczynku, wyposażony w urządzenia siłowni terenowej oraz stoły piknikowe. Tuż obok powstanie z kolei plac wypoczynkowy z ławkami otoczony zielenią.

We wschodniej części natomiast, na skwerze Rudzkich Seniorów wymieniona zostanie dotychczasowa nawierzchnia oraz zainstalowane zostaną ławki. Odnowiony zostanie także znajdujący się w tej części skweru pomnik rudzkich nauczycieli zamordowanych w czasie okupacji w latach 1939-1945. Dodatkowo zostanie on również oświetlony.

Drugi teren w Wirku, który wlicza się do inwestycji, będzie na nowo zagospodarowany i obejmie odcinek od ul. Nowary do ul. Katowickiej. Podobnie jak w przypadku skweru przy ul. Tuwima, tutaj także powstanie miejsce dla mieszkańców miasta to aktywnego spędzania wolnego czasu.

– Na długości ponad 300 m powstanie oświetlona ścieżka pieszo-rowerowa, wzdłuż której zainstalowane zostaną elementy małej architektury takie jak ławki czy leżaki – wylicza wiceprezydent Michał Pierończyk. Na tym odcinku powstanie także miniplac ze stołem piknikowym i stojakami na rowery. Wzdłuż budowanej ścieżki nasadzone zostaną krzewy, byliny,  a także rośliny cebulowe.

Pierwsze prace przy budowie nowego odcinka Traktu Rudzkiego rozpoczęły się przed kilkoma dniami.  Całość ma być gotowa do końca października.

Trakt Rudzki się rozrasta

Trakt Rudzki, którego pierwszy odcinek od ul. Czarnoleśnej do hałdy przy ul 1 Maja został wykonany w 2018 roku ma połączyć obiekty sportowe, parki, skwery oraz miejsca związane z historią Nowego Bytomia i Wirku.

W ramach projektu zrewitalizowanych zostanie łącznie 7 dużych obszarów zielonych, w tym kilka parków o łącznej powierzchni 35 ha. Trakt przebiegać ma od ul. Nowary przez podnóże hałdy do ul. Katowickiej. Dalej ma wieść ul. Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy ul. 1 Maja. Następnie poprowadzi przez tereny hałdy do ul. Czarnoleśnej.

Dalej trasa przebiegać będzie przez park przy ul. Hallera, a następnie pobiegnie tą ulicą w kierunku parku Dworskiego. Cały Trakt ma być z kolei gotowy do końca 2021 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Otyły jak...Włoch?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie