Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycja w Rudzie Śląskiej. Trwa rozbudowa trasy N-S! Prace ruszyły na ul. Magazynowej. Mamy ZDJĘCIA z placu budowy

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Magazynowej w Rudzie Śląskiej.
Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Magazynowej w Rudzie Śląskiej. Paweł Kurczonek / Polska Press
Inwestycja w Rudzie Śląskiej. Prace przy budowie pierwszego północnego odcinka trasy N-S biegnącej przez Rudę Śląską trwają od października. 20 listopada zamknięto dla ruchu ul. Magazynową. - Zmiana organizacji ruchu związana jest z przebudową ul. Magazynowej w ramach budowy odcinka trasy N-S od DTŚ do ul. Magazynowej. Wprowadzone zmiany obowiązywać będą co najmniej kilka miesięcy – przekazuje Urząd Miasta.

Budowa północnego odcinka trasy N-S w Rudzie Śląskiej - ul. Magazynowa zamknięta dla ruchu

Od poniedziałku 20 listopada dla ruchu zamknięta została ul. Magazynowa na odcinku od ul. Norwida do ul. Kokotek. Jest to związane z budową pierwszego północnego odcinka trasy N-S biegnącego od węzła z ul. Zabrzańską do wspomnianej ul. Magazynowej.

- Zapewniony zostanie dojazd do posesji, zamknięcie drogi nie będzie dotyczyć komunikacji miejskiej – zapewniają władze miasta.

Objazd odcinka wyłączonego z ruchu został poprowadzony ulicami Wolności i Zabrzańską. Dokładny termin zakończenia prac w tym miejscu nie jest znany, jednak władze miasta informują, że utrudnienia potrwają co najmniej kilka miesięcy. Mapkę pokazującą wyznaczony objazd oraz zdjęcia z postępu prac można znaleźć w naszej galerii.

Umowa na budowę odcinka, który przedłuży istniejącą część trasy N-S, została podpisana 25 lipca. Nowy fragment drogi będzie liczył 600 metrów, a inwestycja obejmie również budowę ronda turbinowego przy ul. Magazynowej oraz przebudowę tej ulicy. Na ukończenie inwestycji wykonawca ma 20 miesięcy z zaznaczeniem, że od połowy grudnia do połowy marca nie ma obowiązku prowadzenia prac.

- To ważna inwestycja dla regionu i dla miasta. Gdy oddawane są kolejne odcinki drogi, dawne tereny poprzemysłowe przy trasie są sprzedawane, budowane są zakłady, fabryki i to daje rozwój naszemu miastu i zatrudnienie dla mieszkańców – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Według pierwotnych planów stale rozbudowywana „eneska” miała być łącznikiem między Drogową Trasą Średnicową, a autostradą A4. Podjęto jednak decyzję, by trasę pociągnąć dalej – docelowo ma biec od granicy z Bytomiem, aż do obrzeży Rudy Śląskiej graniczących z Mikołowem.

- Prowadzimy tę drogę tak, by był dostęp do terenów przyległych, znajdują się tam garaże, więc ważne miejsce dla osiedla. Ten rejon naszego miasta oczekuje bezkolizyjnego przejazdu, obejścia skrzyżowania na Rudzie Południowej. Dzielnica Ruda otrzymuje aktualnie bardzo dużo usprawnień, bardzo dużo inwestycji drogowych – mówił w lipcu Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

29 września otwarto kolejny odcinek trasy N-S biegnący na południe

Aktualnie droga biegnąca przez Rudę Śląska jest rozbudowywana w dwóch kierunkach. Najnowszy odcinek na południowym krańcu trasy został otwarty 29 września. Nowy fragment połączył ul. Kokota z ul. Bielszowicką.

- To ważna inwestycja dla regionu i dla miasta, gdy połączymy trasę N-S z autostradą A4 to powstanie bezkolizyjny przejazd od autostrady do Drogowej Trasy Średnicowej – podkreślał w dniu otwarcia Michał Pierończyk.

Prezydent Rudy Śląskiej zaznaczył wówczas, że powstająca droga tworzy kręgosłup miasta.

- Gdy oddawane są kolejne odcinki drogi, dawne tereny poprzemysłowe przy trasie są sprzedawane, budowane są zakłady, fabryki i to daje rozwój naszemu miastu i zatrudnienie dla mieszkańców – dodał prezydent Pierończyk.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto