Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kanalizacja deszczowa w Rudzie Śląskiej – Halembie po przebudowie. Inwestycja objęła również remont chodników i parkingów

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
- Przebudowa kanalizacji w rejonie ul. Solidarności to jedna z najważniejszych i najpotrzebniejszych inwestycji w dzielnicy Halemba, ponieważ dotychczasowa infrastruktura w tym rejonie była już wyeksploatowana i nie mogła sprawnie funkcjonować. Stanowiła także zagrożenie dla przebiegających nad nią dróg – komentuje Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.
- Przebudowa kanalizacji w rejonie ul. Solidarności to jedna z najważniejszych i najpotrzebniejszych inwestycji w dzielnicy Halemba, ponieważ dotychczasowa infrastruktura w tym rejonie była już wyeksploatowana i nie mogła sprawnie funkcjonować. Stanowiła także zagrożenie dla przebiegających nad nią dróg – komentuje Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. Urząd Miasta Ruda Śląska
Zakończyła sie przebudowa kanalizacji deszczowej w Rudzie Śląskiej – Halembie w rejonie ul. Solidarności. - Dotychczasowa infrastruktura w tym rejonie była już wyeksploatowana i nie mogła sprawnie funkcjonować. Stanowiła także zagrożenie dla przebiegających nad nią dróg – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent miasta. Inwestycja objęła również remont nawierzchni dróg, chodników i parkingów.

Ruda Śląska - Halemba - koniec przebudowy kanalizacji deszczowej

Mieszkańcy bloków znajdujących się w rejonie ulicy Solidarności w Rudzie Śląskiej – Halembie mogą odetchnąć z ulgą. Zakończyła się szeroko zakrojona przebudowa kanalizacji deszczowej obejmująca ulice Miodową, Racławicką,, Kosynierów, Zamenhofa, Olszynową i Międzyblokową. Choć remont wiązał się z wieloma utrudnieniami dla mieszkańców, jego przeprowadzenie było konieczne.

- Przebudowa kanalizacji w rejonie ul. Solidarności to jedna z najważniejszych i najpotrzebniejszych inwestycji w dzielnicy Halemba, ponieważ dotychczasowa infrastruktura w tym rejonie była już wyeksploatowana i nie mogła sprawnie funkcjonować. Stanowiła także zagrożenie dla przebiegających nad nią dróg – komentuje Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Władze miasta przypominają, że ze wskazanego terenu do rzeki Kłodnicy odprowadzane są głównie wody opadowe i roztopowe z dróg, chodników, parkingów, dachów i terenów zielonych.

- Zawierają zanieczyszczenia w postaci piasku, żwiru, kamieni, liści, śmieci ulicznych oraz resztek paliw, olejów i opon. Dlatego przed wylotami do Kłodnicy powstały urządzenia podczyszczające, czyli separatory węglowodorów z osadnikami – przekazuje rudzki Urząd Miasta.

Dzięki zamontowanym urządzeniom jakość wody odprowadzanej do Kłodnicy będzie zgodna z obowiązującymi normami. W ramach inwestycji wartej ponad 21,3 mln zł powiększono również średnicę wylotów i skorygowano ich nachylenie. Łącznie przebudowano około 4,5 km sieci kanalizacyjnej.

Ukończona przebudowa jest częścią projektu „Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska - Chronimy krople deszczu”. Miasto pozyskało na ten cel ponad 27 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

- Przypomnę, że nasz wniosek o dotację dla tego przedsięwzięcia znalazł się na drugim miejscu w gronie 23 najlepszych projektów z całej Polski, którym w 2019 roku przyznano dofinansowanie – podkreśla Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Łącznie w ramach projektu realizowanego w Rudzie Śląskiej, wybudowano bądź przebudowano ponad 12 km sieci kanalizacji deszczowej. Na terenie miasta powstało ponadto 15 zbiorników retencyjnych. Te inwestycje pozwolą na retencję ok. 14,8 mln litrów wody.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto