Luty 2023 w Rudzie Śląskiej: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd stycznia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Rudy Śląskiej nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd stycznia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Rudy Śląskiej nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Rudy Śląskiej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Makabra w Rudzie Śląskiej. Kibole torturowali 15-latka. Zmuszali go do picia alkoholu, strzelali do niego, przypalali papierosami...”?

Przegląd stycznia 2023 w Rudzie Śląskiej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Makabra w Rudzie Śląskiej. Kibole torturowali 15-latka. Zmuszali go do picia alkoholu, strzelali do niego, przypalali papierosami...

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich zmuszali swą ofiarę do picia alkoholu, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu śrutowego i przypalali papierosami. Decyzją rudzkiego sądu, obaj zostali już tymczasowo aresztowani.

📢 Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej. Znamy wynik tegorocznej zbiórki - kwota cały czas rośnie, nadal trwają licytacje internetowe

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudzie Śląskiej podał wynik tegorocznej zbiórki. Wolontariusze zebrali 148,5 tys. zł. - Dziękujemy za wczoraj i nisko się Wam kłaniamy. Jesteście wielcy! – pisze rudzki sztab. A to nie koniec zbiórki. Nadal trwają licytacje internetowe, więc ostateczna kwota, która zasili konto WOŚP będzie większa.

📢 Wypadek na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Dachowała w drodze do Gliwic. Niesławny punkt DTŚ ciągle zbiera żniwo. Zobacz FILM

Zakręt mistrzów w Rudzie to miejsce doskonale znane zarówno internautom, jak i kierowcom. Swoją złą sławę zdobył niebagatelną ilością kolizji i wypadków, do których regularnie na nim dochodziło. Mogło się wydawać, że wraz z wyremontowaniem tego odcinka DTŚ i postawieniem w tym miejscu fotoradaru, wypadki się skończą. Tymczasem, 24 stycznia, na niesławnym zakręcie doszło do groźnie wyglądającego dachowania.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Ruda Śląska: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Rudy Śląskiej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Droga gruntowa w Rudzie Śląskiej zostanie utwardzona. Inwestycja na ul. Żeleńskiego zostanie zrealizowana za kilka miesięcy

Do końca września 2023 r. zostanie zmodernizowana kolejna droga gruntowa w Rudzie Śląskiej. Kompleksowej przebudowy doczeka się 150-metrowa ul. Żeleńskiego znajdująca się w dzielnicy Ruda. Ulica otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej i nowe oświetlenie.

📢 Ten Fotoradar na śląskich drogach OSZALAŁ! Robi zdjęcia wszystkim samochodom. Dlaczego?

To Fotoradar-Żniwiarz! Na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej robi się zdjęcia wszystkim przejeżdżającym autom. Kierowcy sygnalizują, że dzieje się tak nawet, gdy nie popełniają żadnego wykroczenia. – Jechałem zgodnie ze znakami i „cyknął” mi fotkę, lampa błysnęła – o co chodzi? – zastanawiał się jeden z naszych Czytelników. Sprawdziliśmy u źródła i już wiemy, dlaczego tak się dzieje.

📢 Ruda Śląska. Został zatrzymany do rutynowej kontroli i miał przy sobie sporą ilość narkotyków

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci patrolujący nocą Bielszowice, dzielnicę Rudy Śląskiej, zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jak się okazało – miał przy sobie kilkadziesiąt porcji dilerskich narkotyków. - Sprawa jest rozwojowa, a śledczy badają jej kolejne wątki – informuje Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

📢 Remonty ulic w Rudzie Śląskiej – znikną stare tory tramwajowe, pojawią się ścieżki rowerowe i zatoka dla autobusów

Trwa remont ulic Wolności i Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. Zniknie nieużywane torowisko tramwajowe, na ulicach wymieniona będzie nawierzchnia, powstaną również ścieżki dla rowerów. Póki co, kierowcy przejeżdżający w okolicach dworca musza liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

📢 Pamiętasz? Tak mieszkali Ślązacy jeszcze 20 lat temu! Szare blokowiska z płyty. Zdjęcia z Katowic, Gliwic, Zabrza, Tychów, Bytomia...

Pamiętasz? Wielkie mrówkowce - dla jednych amerykański sen, dla innych zmora dnia codziennego. Zanim osiedla pokrył styropian i pastelowe kolory, bloki z wielkiej płyty były szare. Spójrzcie na nasze zdjęcia. To osiedla Katowic, Zabrza, Gliwic, Tychów, Bytomia zaledwie 20 lat temu, na początku lat 2000. Niewiele nowych domów wtedy powstawało. A jeśli już - to wciąż w estetyce lat 90.

📢 Budżet obywatelski w Rudzie Śląskiej. Powstał parking przy szkole i rozbudowano trasy rowerowe. Kolejna inwestycja na ukończeniu

W Rudzie Śląskiej ukończono dwie inwestycje zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Powstał parking przy Szkole Podstawowej nr 3 i rozbudowano trasy rowerowe w parku Strzelnica. - Budżet obywatelski daje mieszkańcom szansę na współdecydowanie o wydatkach publicznych. Cieszę się z nieustającego zaangażowania mieszkańców i troski o nasze miasto – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

📢 Studniówka 2023 I LO im. Adama Mickiewicza z Rudy Śląskiej. Uczniowie bawili się na swoim balu. Zobacz zdjęcia

Piękna studniówka 2023 w Rudzie Śląskiej. Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego przystąpią wkrótce do egzaminu dojrzałości. Zanim to się stanie – pora na zabawę. 13 stycznia rudzki „Mickiewicz” bawił się na studniówce. W naszej galerii zdjęcia z balu w rudzkiej Adrii.

📢 Studniówka 2023 III LO z Rudy Śląskiej. Maturzyści bawili się w hotelu Marysin Dwór w Katowicach - zobacz zdjęcia

Studniówka 2023 z Rudy Śląskiej. 15 stycznia odbyła się studniówka III LO. Jak wyglądał polonez zatańczony przez uczniów i nauczycieli? Piękne maturzystki i eleganccy młodzi mężczyźni bawili się na sto dni przed egzaminem dojrzałości w Marysinym Dworze w Katowicach. „Dużo przygotowań, dużo starań, ale w końcu nadszedł ten dzień, możemy być na studniówce i bardzo się cieszymy” – mówią Karolina i Ewa uczennice III LO.

📢 Piękna studniówka 2023 II LO w Rudzie Śląskiej. Tak bawili się maturzyści w restauracji Adria - zobacz zdjęcia

Studniówka 2023 II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej. Zanim uczniowie przystąpią do egzaminu dojrzałości, jest czas na zabawę. 12 stycznia bawili się na studniówce. Zobacz zdjęcia

📢 Czy będzie spektakularna metamorfoza w Rudzie Śląskiej? Jak rynek mógłby wyglądać bez betonu? Zobaczcie te WIZUALIZACJE!

Czy będzie spektakularna metamorfoza w Rudzie Śląskiej? Zobaczcie te WIZUALIZACJE! Wyobrażacie sobie, jak plac Jana Pawła II w Nowym Bytomiu mógłby wyglądać bez betonu, za to zanurzony w zieleni, w atrakcyjnie zaaranżowanym ogródku gastronomicznym? Miasto chce „odbetonować" rynek i posadzić zieleń. To ma być wielka metamorfoza. O jej kształcie zadecydują mieszkańcy Rudy Śląskiej w konsultacjach.

📢 ZTM wprowadzi nową taryfę czasową! Koniec kupowania całego biletu na jeden przystanek

Zarząd GZM wprowadził nową taryfę czasową „Podróż Start/Stop". Ma być dostępna dla pasażerów w ramach aplikacji mobilnej i portalu Transport GZM. To pierwszy element nowego systemu sprzedaży biletów, który zostanie uruchomiony 16 stycznia. - Nie przewidujemy zmian w cenniku biletów papierowych - zapowiada Łukasz Zych z biura prasowego GZM.

📢 Sto dni Michała Pierończyka. Urząd Miasta podsumował działania nowego prezydenta Rudy Śląskiej. Co udało się zrealizować do tej pory?

Dofinansowanie sportu i żłobków, zazielenienie rynku na Nowym Bytomiu, przygotowanie projektu budżetu miasta na 2023 r. Jakie jeszcze zadania realizuje prezydent Rudy Śląskiej? 6 stycznia minęło dokładnie 100 dni kadencji Michała Pierończyka na stanowisku prezydenta miasta. - To było sto dni ważnych decyzji i wyzwań – mówi zainteresowany.

📢 Okradał altanki na ogródkach działkowych – policja w Rudzie Śląskiej zatrzymała go dzięki pomocy mieszkańców

Na terenie ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej na przestrzeni czasu dochodziło do licznych kradzieży. Sprawca włamań został w końcu zatrzymany na gorącym uczynku. W ujęciu złodzieja pomogli działkowicze, a rudzkiej policji udało się odzyskać większość skradzionych towarów.

📢 Mieszkasz w Rudzie Śląskiej? Czy też zostałeś przyłapany? Aktualizacja Street View już w tym roku! Których rudzian uwieczniły kamery?

Mieszkasz w Rudzie Śląskiej? Czy też zostałeś przyłapany? W drugiej połowie 2022 roku samochody Google jeździły m.in. po Rudzie Śląskiej i robiły aktualizacje zdjęć z naszych ulic. Już w tym roku będą one dostępne na stronach Google Maps w opcji Street View - czekamy z niecierpliwością! A tymczasem zobaczcie, kogo do tej pory złapały kamery Google w naszym mieście. Niektóre ze zdjęć są już z 2021 roku!

📢 Orszak Trzech Króli - kolorowy pochód z Mędrcami na czele przeszedł ulicami Rudy Śląskiej. Marsz ruszył sprzed kościoła św. Piusa X

Dzień Objawienia Pańskiego, nazywany potocznie Świętem Trzech Króli, obchodzony jest 6 stycznia. Ulicami wielu miast przeszły w ten dzień kolorowe orszaki. Podobnie było w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy wielobarwnego pochodu wyruszyli o godz. 11.30 sprzed kościoła pw. św. Piusa X przy ul. Szyb Powietrzny.

📢 Dwóch mężczyzn znęcających się nad bliskimi zatrzymanych w Rudzie Śląskiej

Policja w Rudzie Śląskiej otrzymała zgłoszenia o dwóch, niezależnych od siebie, przypadkach przemocy domowej. Młodzi mężczyźni znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi bliskimi. Policja przypomina o braku tolerancji w takich sytuacjach.

📢 Styczeń 2023 w Rudzie Śląskiej: Przegląd najważniejszych wydarzeń grudnia 2022

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Rudy Śląskiej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Emerytury w Polsce: dodatkowe 3000 dla każdego seniora? Znamy kwoty emerytury w marcu 2023 roku. Oto najnowsze wyliczenia emerytur!”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie