Przegląd tygodnia w Rudzie Śląskiej, najważniejsze wydarzenia od 21.03 do 27.03.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rudy Śląskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rudy Śląskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rudy Śląskiej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pedofile z całej Polski. Są poszukiwani przez policję. Mogli krzywdzić dzieci ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Ruda Śląska od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pedofile z całej Polski. Są poszukiwani przez policję. Mogli krzywdzić dzieci

Policja z całej Polski tropi 35 osób, poszukiwanych w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia. Wizerunki i rysopisy poszukiwanych znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Nie tylko COVID-19. Na co jeszcze chorują mieszkańcy woj. śląskiego? Grypa, odra, borelioza...

Zdrowie w Śląskiem. COVID-19 zdominował statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Co ciekawe, pandemia zatrzymała w minionym roku inne choroby zakaźne. Tak przynajmniej wynika z zestawienia inspektorów sanepidu. W porównaniu do 2019 roku o połowę spadła zachorowalność na krztusiec, rzadziej zapadaliśmy także na odrę i płonicę, zwaną także szkarlatyną. Nie odnotowano żadnego przypadku tężca, trzy razy mniej było przypadków różyczki. Ponad dwukrotnie spadła liczba zatruć salmonellą, a czterokrotnie innych bakteryjnych zatruć pokarmowych. Z jednej strony to efekt lockdownu, z drugiej - niewykluczone, że pacjenci rzadziej diagnozowali się i zgłaszali się z dolegliwościami do poradni.

📢 Mocny apel dr. Michała Zembali. "Błagam, szczepcie się. Nie słuchajcie pseudoekspertów"

Pandemia koronawirusa w woj. śląskim. O to, żeby ludzie się szczepili, przestrzegali reżimu sanitarnego oraz o działanie ponad podziałami politycznymi zaapelował znany śląski lekarz dr Michał Zembala po tym, jak liczba stwierdzonych nowych przypadków koronawirusa przekroczyła 30 tysięcy dziennie. W apelu doktora słowo "błagam" pada aż trzy razy, bo - jak wynika z jego wpisu na portalu społecznościowym - sytuacja jest skrajnie trudna. - Dziś koniecznym jest przetrwać. Przetrwać wspólnie - podkreślił dr Michał Zembala.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Ruda Śląska: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rudzie Śląskiej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w woj. śląskim. W sobotę ponad 5 tysięcy przypadków w regionie

Koronawirus w woj. śląskim. Zobaczcie najnowszy raport koronawirusowy z podziałem na miasta i powiaty. W sobotę liczba zakażonych wirusem COVID-19 nie spada poniżej 5 tysięcy. Jak podało dzisiaj w sobotę 27 marca Ministerstwo Zdrowia najpoważniejsza sytuacja panuje m.in. w Katowicach, Będzinie, Jastrzębiu, Sosnowcu, Tychach, Mikołowie, Dąbrowie, Żywcu i Bielsku-Białej oraz powiatach. W całej Polsce mamy 31 757 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19.

📢 Śląskie: Domki na weekend w górach, nad jeziorem i w lesie. Tutaj wypoczniesz za niską cenę

Śląskie. Domki na weekend czekają w naszym województwie. Tutaj można wypocząć samotnie lub z rodziną. Obostrzenia pandemiczne nie napawają optymizmem, by na najbliższe tygodnie móc planować dalekie podróże. Nic straconego! W naszej okolicy można znaleźć wiele perełek, gdzie warto na chwilę się zatrzymać. Piękne domki letniskowe przy jeziorach, w lasach, czy górach. Sprawdźcie w galerii - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

📢 Jaka jest śmiertelność na koronawirusa w woj. śląskim? Zobaczcie statystyki z podziałem na poszczególne miasta i powiaty. Ile osób zmarło?

Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim. Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń - wczoraj, 26.03, po raz pierwszy przekroczyła aż 35 tysięcy! Niestety, rośnie również liczba zgonów. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło na Covid-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni, w każdym z miast i powiatów woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Sprawdź, gdzie sytuacja jest najgorsza. Oto WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

KORONAWIRUS w woj. śląskim. Z tygodnia na tydzień sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest coraz gorsza. Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

📢 Koronawirus - dramatyczny wzrost nowych zakażeń! Znów rekord - 35 tysięcy! Jak w Śląskiem? Sprawdź swoje miasto

Aż 35 143 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5095 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 26 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 443 osób, w woj. śląskim - 40. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było - po raz pierwszy przekroczona została liczba 35 tysięcy dziennych nowych zakażeń! W Śląskiem na kwarantannie przebywa ponad 60 tys. ludzi.

📢 Te kobiety są poszukiwane! Widziałeś je? Prowadziły auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków

POSZUKIWANE. Pijani kierowcy to poważny problem na drogach. Zagrażają nie tylko sobie, ale także innym kierowcom, rowerzystom czy pieszym. Kobiety również jeżdżą samochodami po alkoholu. Oto kobiety z całej Polski, które są poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niektóre mimo wyroków i zakazów prowadzenia pojazdów nadal wsiadały za kierownicę na podwójnym gazie.

📢 Stało się! Są nowe obostrzenia na Wielkanoc! Co będzie zamknięte? Sprawdź, co nas czeka od 27 marca

Stało się! Poznaliśmy nowe obostrzenia epidemiologiczne, które będą obowiązywały w okresie Wielkanocy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie odważył się zamknąć kościołów. Nieczynne będą za to salony fryzjerskie, wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe, a także przedszkola czy żłobki.

📢 Koronawirus - olbrzymi nowych zakażeń! To jest niestety rekord! W Śląskiem najwięcej! A jak sytuacja w twoim mieście?

Pandemia. Aż 34 151 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5 430 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 25 marca 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 520 osób, w woj. śląskim - 75. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było! W Śląskiem na kwarantannie przebywa blisko 58 tys. ludzi.

📢 Twardy lockdown w woj. śląskim prawdopodobny! Zamkną markety budowlane, sklepy sportowe...? Co jeszcze się zmieni?

"Twardy lockdown" to bardzo prawdopodobny scenariusz. Już teraz, od 20 marca do 9 kwietnia, Polska objęta jest dodatkowymi obostrzeniami. Czynnych jest jednak wiele sklepów, jak Ikea, Castorama, wybrane sklepy sieci Decathlon, czy sklepy odzieżowe i obuwnicze poza centrami handlowy. Działają też salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wszyscy obawiają się nowych ograniczeń. Nikt nie wie, co teraz może zostać zamknięte. A premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że przed Wielkanocą będą nowe obostrzenia. Mają one zostać ogłoszone już w czwartek, 25 marca.

📢 Twardy lockdown w Polsce jeszcze przed Wielkanocą? Lekarze są „za". Zobacz, co nas może czekać

KORONAWIRUS. Czy polski rząd pójdzie śladem Niemiec i wprowadzi twardy lockdown tuż przed świętami wielkanocnymi? Sytuacja epidemiczna w kraju nie jest dobra. Z dnia na dzień mamy spore przyrosty zakażonych. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze obostrzenia mogą zostać wprowadzone w najbliższych dniach.

📢 Gdzie w woj. śląskim nie będzie prądu? Sprawdź, czy na liście jest twoje miasto i ulica

Warto wiedzieć! O wyłączeniach prądu w woj. śląskim związanych są z konserwacją sieci lub innymi pracami poinformowała spółka Tauron Dystrybucja. Zachęcamy do sprawdzenia, gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi w Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Żorach i w powiatach: bieruńsko-lędzińskim, będzińskim, częstochowskim, cieszyńskim, pszczyńskim, rybnickim, tarnogórskim i żywieckim.

📢 Koronawirus - tylu zakażeń jeszcze nie było! Blisko 30 tys. w Polsce, w Śląskiem 4605! Ile przypadków jest w twoim mieście?

Pandemia. Tak źle jeszcze nie było. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 978 zakażeniach, aż 4605 dotyczy województwa śląskiego. Zmarło 575 osób. Łączna liczba zgonów od początku pandemii przekroczyła już 50 tysięcy! Ile przypadków przybyło w twoim mieście? Dane znajdziecie w galerii.

📢 Szczepienia przeciw Covid-19. Kiedy przyjdzie kolej na 40- i 30-latków? Oto trzy warianty szczepień w Polsce

Kiedy zaszczepieni przeciwko COVID-19 zostaną 40-latkowie i młodsze osoby? Czy będziemy mogli bezpiecznie pojechać na wakacje po przyjęciu szczepionki? Te pytania zadaje sobie większość Polaków urodzonych w latach 70. i 80. Tempo szczepień jest różnie oceniane, a my pokusiliśmy się o symulację terminów szczepień poszczególnych grup wiekowych.

📢 Ruda Śląska: Odnowiono byłą koksownię Orzegów. Z gleby usunięto metale ciężkie i inne zanieczyszczenia. Kosztowało to ponad 21 mln zł

Teren byłej koksowni Orzegów to dziś wizytówka tej dzielnicy Rudy Śląskiej. Niegdyś niszczejące pozostałości obiektów po dawnym zakładzie koksochemicznych, dziś zyskały drugie życie. Odnowiono obiekty, a sam teren oczyszczono. Okazało się bowiem, że grunt był zanieczyszczony metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi. Teren poddano remediacji, a tuż przy wieży węglowej i baterii koksowniczej z tarasem widokowym powstał park - ze ścieżką dydaktyczną, placem zabaw, nową roślinnością i górką saneczkową. Sami zobaczcie zdjęcia!

📢 Oto 10 rzeczy, których NIE WOLNO robić przed szczepieniem na koronawirusa. Naukowcy ostrzegają!

Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw koronawirusowi? Jak się przygotować do szczepienia przeciw COVID-19? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw koronawirusowi.

📢 Tych rzeczy nigdy nie kupuj w lumpeksach! Jest to niehigieniczne i grozi zdrowiu!

Lumpeksy cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Nie tylko dlatego, że można w nich się tanio i stylowo ubrać. Second handy oferują także wiele innych produktów, takich jak pościel, materace czy zabawki. Ale czy warto skusić się na taki zakup, bo jest tani? Sprawdzamy.

📢 Najdziwniejsze kościoły w woj. śląskim! Wyglądają jak skocznia narciarska, ufo, elewator? Zobaczcie ZDJĘCIA

ARCHITEKTURA. Gdy pokazaliśmy Wam kościół w Jastrzębiu-Zdroju - Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - nie mogliście uwierzyć, że to świątynia. Fakt, projekt oryginalny, co nie przeszkadza, by to miejsce miało do dziś status kultowego wśród wiernych. Takich dziwnych projektów w woj. śląskim jest zdecydowanie więcej. Zobaczcie w galerii zdjęć

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie